Poradenství

Poradenství

V případě potřeby kontaktujte naší sociální pracovnici:

 

 

E-mail: tuchlovice.socialni@senior-home.cz
Telefon: +420 773 833 233

 
Lékařská péče

Lékařská péče

Lékařská péče je zajišťována dvěma lékaři - praktickým lékařem a psychiatrem - kteří do zařízení dochází 1x týdně. Akutní problémy jsou řešeny ve spolupráci s ON Kladno a RZS.
 
Ubytování

Ubytování

Klienti jsou ubytováni na dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, které si po dohodě se zařízením mohou vybavit vlastním nabytkem, televizí apod. K dispozici jsou samozřejmě bezbariérové koupelny. V zařízení je umožněno společné ubytování partnerským dvojicím.
 

Aktuality

Kytičky

Ačkoli je teprve únor a venku je stále zima, naši klienti v DZR Tuchlovice už vyhlíží jaro a podle toho si také zvolili téma na které vytvářeli věci v rámci procvičování jemné motoriky. Na řadu tedy přišly kytičky z krepového papíru. Myslím, že hezčí nerostou ani venku 😊.více »
 

DoHlubin

S rodinami našich klientů se snažíme mít hezké vztahy a není nic hezčího, než když se nám ozve rodina bývalého klienta, že by se chtěli přijet podívat a udělat radost dalším, kteří jsou u nás v DZR Tuchlovice.více »
 

Vaříme, pečeme, smažíme

V našem DZR Tuchlovice sice máme výborné kuchaře, ale naše klientky přeci jen byly zvyklé vařit a péct doma sami. Proto jsme pro ně zakoupili indukční desku a kdo chtěl, mohl si přijít udělat něco dobrého. Tento týden jsme na jídelníčku měli sladké a slané palačinky a výborné bramboráky. Moc jsme si na nich pochutnali.více »
 

Příprava na jaro

Zima už je skoro za námi, a i naši klienti se těší na jaro. Těší se na něj tolik, že jsme s předstihem začali vyrábět jarní dekorace. Tento týden jsme vyráběli ptáčky a kytičky. Myslím, že naši klienti jsou velmi šikovní co vy na to? 😊více »
 

Výroba mýdel

V našem zařízení DZR Tuchlovice nezahálíme ani když nám venku celý den střídavě sněží a prší. Abychom nesmutnili, že nemůžeme na procházku, dali jsme se do výroby mýdel. Krásně jsme si provoněli aktivizační místnost eukalyptem, který jsme přidali do směsi mýdla. Teď jen počkat až nám mýdla pořádně vyschnou a můžeme je vyzkoušet.více »
 

Vánoce a Silvestr

I u nás držíme tradice a oslavili jsme Vánoce a Silvestra. Na Vánoce jsme rozbalili spoustu dárečků, které klientům přinesl Ježíšek a ze kterých byli naši klienti nadšení, zazpívali jsme si koledy, oprášili tradice a dívali se na pohádky.více »
 

Vanilkové rohlíčky a linecké

Další várka cukroví je na světě, tentokrát to jsou vanilkové rohlíčky a linecké, které už je dokonce i promazané výbornou marmeládou.:-)více »
 

Vystoupení MŠ Tuchlovice

Ve středu 13.12.2017 nám do DZR Tuchlovice jako každý rok přišly zazpívat děti z MŠ Tuchlovice. Máme s klienty tato setkání velmi rádi. Dětem jsme s klienty vyrobili andělíčky, my jsme od dětí zase na oplátku dostali krásný vánoční strom, který jsme si hned vystavili na aktivizační místnosti na památku.více »
 

Keramika - glazování

Aby byl výtvor z keramiky barevný, musí se na něj po vypálení v peci nanést glazura. Naši vánoční keramiku jsme chtěli mít barevnou, proto jsme s klienty keramiku glazovali. Poté jde keramika znovu do pece a vrátí se k nám jako krásné barevné výrobky.více »
 

Mikuláš

Mikuláš, ztratil plášť, pec nám spadla, skákal pes a další říkanky, písničky a básničky zněly v úterý v našem DZR v Tuchlovicích. Ptáte se proč? Protože i nás navštívili Mikuláš, čert a anděl.více »
 

Zdobení stromku a adventní kalendář

Ani v DZR Tuchlovice nejsme pozadu s přípravou na Vánoce. Pilně vyrábíme adventní věnce, zdobíme stromeček a rozbalujeme adventní kalendář. Zkuste hádat jakou činnost mají naši klienti nejraději 😊.více »
 

Pečení cukroví

Pomalu začínáme s pečením cukroví. Schválně, kolik druhů stačíme do Vánoc napéct.více »
 

Vánoční přípravy

Vánoční přípravy jsou u nás v DZR Tuchlovice v plném proudu. Všichni jsme v jednom kole, pomalu ani nestíháme vše dokumentovat. Kromě pečení cukroví se věnujeme i výzdobě – z papírových sáčků vyrábíme velké vánoční hvězdy, vystřiháváme sněhové vločky, vyrábíme si svícny, adventní věnce, věnce na dveře.více »
 

Posvícení v DZR Tuchlovice

Posvícení a s ním spojená zábava se nám v DZR Tuchlovice tak zalíbila, že jsme se rozhodli uspořádat si v našem domově posvícení vlastní. Slavnostní náladu jsme odstartovali výborným obědem, který si klienti sami vybrali – knedlo, vepřo, zelo s nealkoholickým pivem.více »
 

Keramika

Na období Vánoc se s klienty v DZR Tuchlovice poctivě připravujeme. S tvorbou keramických výrobků s vánoční tématikou jsme začali již s předstihem, abychom do Vánoc vše stihli a mohli naší vlastní keramikou vyzdobit prostory našeho domova, ale i obdarovat své nejbližší.více »
 

Výroba obrázků z luštěnin

Společně s klienty DZR Tuchlovice jsme vyráběli obrázky za pomocí luštěnin.více »
 

Grilování

Grilování u nás na zahrádce v DZR Tuchlovicích.více »
 

Tuchlovické posvícení

O víkendu 14. a 15. října proběhlo u nás v Tuchlovicích posvícení, kam jsme se s klienty vyrazili podívat. Nakoupili jsme si sladkosti, ochutnali pivo, někteří vyzkoušeli i atrakce. A když jsme přišli z procházky, pochutnali jsme si na posvícenských koláčcích, které pro nás v kuchyni připravili.více »
 

Canisterapie

V DZR Tuchlovice opět proběhla canisterapie s paní Bernardovou a její fenkou Quidy. Zvířecí návštěvy máme s klienty moc rádi a užili jsme si to.více »
 

Výtvarné tvoření

K podzimu neodmyslitelně patří barvy, a tak jsme si s klienty DZR Tuchlovice vyzdobili aktivizační místnost novými barevnými výtvory. Zkusili jsme novou výtvarnou techniku a tentokrát jsme k tvoření potřebovali jen nastříhané ruličky od papírových ubrousků a barvy.více »
 

Den otevřených dveří

Rádi bychom Vás pozvali na den otevřených dveří, který pořádáme v rámci týdne sociálních služeb pod záštitou Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Naše zařízení si můžete prohlédnout dne 3.10.2017 od 9:00 do 15:00 hodin. Těšíme se na Vás.více »
 

Narozeninová oslava pana Kutila

V DZR Tuchlovice jsme tento týden společně s naším klientem oslavili jeho 94. narozeniny. Oslavu v salónku jsme si užili, i když venku bylo poměrně deštivo. Vychutnávali jsme si zmrzlinu, nealko víno a dalším občerstvení.více »
 

Minikavárna

Spolu s klienty DZR Tuchlovice jsme se rozhodli, že si zpříjemníme jedno dopoledne návštěvou místní cukrárny. Plány nám však zkřížilo počasí, a tak jsme museli zaimprovizovat. Znáte to, když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Klientům jsme tedy přinesli dortíky, chlebíčky a kávu přímo do salónku.více »
 

Barevné tvoření

S klienty DZR Tuchlovice rádi tvoříme a zkoušíme nové umělecké techniky. Minulý týden jsme si zkusili velmi zajímavou techniku malování obrazů, která klienty moc bavila. Brčkem jsme si na papíře rozfoukali tuš, počkali jsme až zaschne, a poté jsme na ni obtiskávali bublinkovou fólii s barvami.více »
 

Když je venku hezky

Při hezkém počasí využíváme s klienty DZR Tuchlovice naši zahradu k posezení a aktivnímu odpočinku, a nebo se jdeme projít do blízkého parku.více »
 

Výroba obrázků z luštěnin

Ani my nezahálíme a procvičujeme s klienty jemnou motoriku. Naše lektorky si pro ně připravily výrobu obrázků pomoci lepení luštěnin na papír. Všichni úspěšně cvičili prsty se povedly a vznikly nádherné obrázky.více »
 

Grilování s povídkami

I u nás si užíváme teplého počasí a trávíme ho venku na zahradě. Tentokrát jsme si pobyt na zahradě zpestřili čtením z knihy a odpoledním grilováním. Klienti i zaměstnanci byli nadšeni.více »
 

Tak jde čas

Pokud je venku příjemně, rádi s klienty posedíme na zahradě nebo se procházíme po Tuchlovicích. Nepohrdneme ani vybarvováním, malováním, nebo jinými výtvarnými technikami. Tento týden jsme si například vyzkoušeli malování obrazů pomocí nastrouhaných voskovek a fénu.více »
 

Barvy léta

Protože je léto v plném proudu a barvy k němu neodmyslitelně patří, rozhodli jsme se s klienty v DZR Tuchlovice si aktivizační místnost zase o něco víc barvami rozsvítit. Vyráběli jsme barevná poupátka na natrhané větvičky a také stromy plné barevných srdíček.více »
 

CANISTERAPIE

Opět k nám zavítala paní Bernardová na canisterapii. Tentokrát i s posilou, pejsky vzala rovnou dva. Klienti se mohli podívat na triky, které pejsci umí a poté se s pejsky i pomazlit. Takto strávené odpoledne bylo velmi příjemné a všem nám vykouzlilo úsměv na rtech.více »
 

Čarodějnice

Počasí nám kolem čarodějnic moc nepřálo, a tak jsme se rozhodli počkat až bude venku hezky. Klienti si vyrobili čarodějnici a během dopoledne ji upevnili na hranici. Odpoledne jsme si ugrilovali klobásky, dali pivo a dívali se jak naše čarodějnice hoří.více »
 

Vystoupení MŠ Tuchlovice

V úterý 7.6.2017 jsme měli v DZR Tuchlovice veselo. Děti z MŠ Tuchlovice nám totiž přišly zazpívat pár písniček, které si pro nás se svými učitelkami připravily. Na jejich návštěvu jsme se s klienty náležitě připravili. Přichystali jsme pro děti za odměnu dárečky v podobě medailí s bonbónyvíce »
 

Procvičování jemné motoriky

Jemnou motoriku u nás v DZR Tuchlovice s klienty trénujeme často. Tento týden jsme se vrhli na vybarvování, žmolkování, stříhání, obkreslování, lepení. No bylo toho požehnaně. Svými výtvory si klienti vyzdobili aktivizační místnost.více »
 

Bingo na zahradě

V DZR Tuchlovice s klienty využíváme krásného počasí a chodíme relaxovat na naši zahradu. Kromě odpočívání se zde dá hrát i bingo, které klienti mají velmi rádi. Bingo a posezení v zahradě ještě doplnila dobrá káva v kelímcích, a všichni byli spokojeni.více »
 

Malujeme, vyrábíme a tančíme

V DZR Tuchlovice se s klienty snažíme hodně procvičovat jemnou motoriku, proto jsme se vrhli na výrobu ozdobných váziček. Potřebovali jsme k tomu jen staré sklenice, vlnu a šikovné prsty. Výsledek stojí za to.více »
 

Čarodějnice

I u nás jsme 30.4.2017 slavili čarodějnice. Nejdříve bylo potřeba vyzdobit si aktivizační místnost – samozřejmě čarodějnickými obrázky. Poté k nám přišla návštěva – čaroděj Dobroděj a jeho dvě čarodějnice.více »
 

Canisterapie Kladno

Velikonoční přípravy v DZR Tuchlovice probíhaly v plném proudu. Bylo třeba si od nich trochu odpočinout. Odreagování nám zajistily dobrovolnické canisterapeutické týmy z organizace Canisterapie Kladno. Pejsci nám předvedli, co všechno zvládnou. Nechyběly názorné ukázky sundávání ponožek nebo rukavic, či podávání berlí.více »
 

Velikonoční pondělí

Užili jsme si Velikonoce jak se patří. Nechybělo osení, nabarvená vajíčka, ani pomlázky. Těch se přítomní pánové chopili s nadšením a „vyšlehali“ nejen všechny klientky, ale i zaměstnance. Nikdo se pomlázce nevyhnul. No a co si pánové vykoledovali, to si i snědli.více »
 

Velikonoční výzdoba

Velikonoce se přiblížily a naši klienti v DZR Tuchlovice dodělávají poslední přípravy. Tentokrát se zdobil zlatý déšť a vyráběla se přáníčka pro rodiny.více »
 

Zahradničení

Koncem minulého týdne a v pondělí jsme měli krásné počasí, a tak jsme se s klienty v DZR Tuchlovice rozhodli konečně zasázet cibulku, okopat a protrhat záhonky na zahradě. Jelikož se pomalu ale jistě blíží i čarodějnice, proběhla kontrola zásob dřeva.více »
 

Minikavárna

Počasí nám tento týden moc na procházky nepřeje, a tak si naše lektorka v DZR Tuchlovice přichystala pro několik klientů minikavárnu jako překvapení na zlepšení nálady. Jedla se buchta, pilo kafíčko a vyprávěly se vtipy a životní zážitky.více »
 

Výroba kuřátek

K Velikonocům patří vajíčka a kuřátka. A proto jsme si v DZR Tuchlovice pár kuřátek, i se skořápkami od vajíček, vyrobili. K výrobě jsme použili nevyužité proložky od vajíček, které jsme obarvili a následně do nich přidali další dekorace.více »
 

Pečení koláčů

Bez práce nejsou koláče, a tak jsme se do toho v DZR Tuchlovice pustili. Z kynutého těsta jsme si udělali dýňové a tvarohové koláče s drobenkou. Fotka upečených koláčů bohužel není, koláče byly tak dobré, že se snědly dříve, než jsme je stačili vyfotit.více »
 

Výzdoba na Velikonoce

Velikonoce se nám pomalu blíží, a tak i naši klienti v DZR Tuchlovice začínají s výzdobou. Tento týden jsme vyráběli papírová vejce, zaseli jsme osení a v neposlední řadě vymalovávali a vyráběli zajíčky.více »
 

Výroba keramiky

Naši klienti v DZR Tuchlovice velmi rádi tvoří, a proto jsme se rozhodli, že letos kromě papírové výzdoby bude i výzdoba keramická. Klienty práce s hlínou velmi bavila.více »
 

Trénování paměti

I naši klienti v DZR Tuchlovice si rádi zavzpomínají, a tak jsme veselou hrou vzpomínali na herce a zpěváky. Tím jsme také trénovali paměť a dobře jsme si u toho popovídali a nasmáli se.více »
 

Šipky na zahradě

Venku je krásně, a tak se lektorky v DZR Tuchlovice rozhodly jít s klienty na zahradu a venku na vzduchu se pořádně pobavit. Tentokráte jsme téma dali spíše na sport a u této příležitosti si venku na vzduchu zahráli šipky.více »
 

První jarní sluníčko

V tomto týdnu konečně vykouklo sluníčko, a i teploty byly přijatelné, a proto jsme se v DZR Tuchlovice rozhodli začít dávat do pořádku zahradu. Klienti byli sluníčkem nadšeni a hned zavládla veselejší nálada.více »
 

Scénky ze života v DZR

Naše lektorky se pro dnešní odpoledne vžily do kůže klientů v DZR Tuchlovice a připravily si pro ně krásné a vtipné scénky. Klienti si to velmi užili a celé odpoledne bylo provázené veselým smíchem.více »
 

Maškarní bál

S přicházejícím jarem má každý hned lepší náladu. Naše lektorky se rozhodly připravit krásný maškarní bál se spoustou cen v tombole a velkou zábavou. Všem našim klientům to v maskách, které si sami vyrobili, náramně slušelo, no ne?více »
 

Tvoření z keramiky

V našem DZR Tuchlovice jdeme slunci naproti. Klienti se rozhodli, že mu namalují krásný portrét pro potěšení. Také se nám kvapem blíží Velikonoce, a tak naši klienti připravují krásná vajíčka z keramiky, zdobená zajíčky, kuřátky apod.více »
 

MDŽ a koncert

8.3.2017 byl Mezinárodní den žen. V DZR Tuchlovice jsme na tento svátek nezapomněli. Každá klientka dostala karafiát, přáníčko a od pánů, kteří se rozdávání ujali, i polibek. K dopolednímu kafíčku nám přišel zahrát pan Černucký se svou kolegyní na téma MDŽ, o zábavu jsme tedy měli postaráno.více »
 

CANISTERAPIE

V DZR Tuchlovice jsme si jeden čtvrteční den zpříjemnili skvělou návštěvou. Paní Lenka Bernardová se svou fenkou sheltie Moonlight Queen in Black nám přijela ukázat pár triků, které mají společně nacvičené. Poté se naši klienti mohli s pejskem pomazlit. Z návštěvy jsme byli nadšení a těšíme se na další setkání.více »
 

Koncert kapely

V neděli 5.3.2017 nás v DZR Tuchlovice navštívila dobrovolnická kapela DoHlubin. Na jejich návštěvu jsme se připravovali již den předem, s klienty jsme se postarali o občerstvení. Kdo chtěl, mohl se ke kapele přidat a zazpívat si, někteří se pustili i do tance.více »
 

Cukrárna

Dnes naše klienty celý den honila mlsná. Lektorky se rozhodly klienty potěšit a vzaly je do nedaleké cukrárny, která díky naší dnešní návštěvě tento měsíc jistě nezkrachuje.více »
 

Přilákáme jaro?

Jaro se nám sice krokem blíží, ale podle našich klientů je moc pomalé. Rozhodli se nalákat jaro rychleji tím, že mu pomohou najít cestu. Vzniklo tak mnoho krásných výrobků, ze kterých musí být blížící se jaro nadšené.více »
 

Beseda o skautingu

Tento týden k nám do DZR Tuchlovice zavítala vzácná návštěva. Besedu o skautingu si i s písničkami připravil pan Černucký. Klienti si zazpívali a zavzpomínali na starší časy.více »
 

Pečení

Klienti v našem DZR Tuchlovice velmi rádi mlsají. Ale jak se říká „Bez práce nejsou koláče“. A ani buchta, takže si jí klienti museli upéct sami.více »
 

Valentýn

Valentýnská nálada dostihla i naše klienty v DZR Tuchlovice. Výsledkem byla nádherná přáníčka.více »
 

Zaháníme zimu barvami

Venku stále vládne bílá zima a tak si museli klienti v DZR Tuchlovice rozsvítit den barvičkami sami. Ale protože to byla pořádná zábava, nikomu to nevadilo.více »
 

Kosmetický den

Jako v kosmetickém salónu si, minulý týden, připadaly klientky DZR Tuchlovice. Zkušené lektorky klientkám podle přání lakovaly nehty a kdo chtěl, mohl se nechat i nalíčit. Některé proměny klientek jsme zachytili před a po nalíčení.více »
 

Hudba nás baví

V DZR Tuchlovice si vždy moc rádi zazpíváme a zatančíme. Krásnou písničkou a dobrou hudbou spolu s našimi klienty nikdy nepohrdneme. S různými hudebními nástroji si procvičujeme svůj hudební sluch, při dobrých písních zase procvičíme naše nohy.více »
 

Kuželkový turnaj

V rámci kroužku sportovních her jsme si uspořádali menší kuželkový turnaj. I u nás totiž platí „ve zdravém těle zdravý duch“.více »
 

Kočičí návštěva

Do našeho zařízení DZR Tuchlovice za námi dnes dorazila velmi milá návštěva. Klienti byli přítomností Mourka velmi potěšeni.více »
 

Výroba stojanů

Nezahálíme ani v zimě a zútulňujeme si aktivizační místnost vlastními výrobky. Tentokrát si klienti vyráběli vázy a stojany na ubrousky pomocí papírové role a odstřižků lina. Jsme velmi kreativní tým.více »
 

Tančení s Evou

Protože venku klesají teploty pod bod mrazu zahříváme si těla tancem. S naší taneční lektorkou Evičkou jde všechno samo.více »
 

Mikuláš

Zařízení Tuchlovice poctil svou návštěvou Mikuláš s Andělem v doprovodu dvou čertic. Klienti byli nadšení nejen z nadílky :-)více »
 

Vánoční přípravy a nálada :-)

Vánoční přípravy a nálada v našem DZR Tuchlovice je všudypřítomnávíce »
 

"Holky v akci"

V zařízení Tuchlovice se lektorky volného času inspirovaly televizním pořadem Kluci v akci. Uspořádaly pro klienty zábavné odpoledne „Holky v akci“. Lektorky názorně vysvětlovaly recepty a způsob přípravy, připravené těsto všichni společně dopracovávali a vytvářeli vánoční cukroví.více »
 

Cvičení a návštěva cukrárny

Dnes ráno jsme si v Senior Home Tuchlovice rozhýbali těla a potom si za odměnu dopřáli procházku s návštěvou místní cukrárny :-)více »
 

Podzim plný zábavy

Podzim v DZR Senior Home Tuchlovice je plný zábavy. Pečeme si koláče, hrajeme bingo za pomoci malých školáků, vyřezáváme dýně, vyráběli jsme skleněné svícny a klienti si Halloweensky vyzdobili aktivizační místnost.více »
 

Oslava narozenin p. Lexová

V DZR Tuchlovice jsme společně s naší klientkou oslavili její 74. narozeniny. Podávalo se bohaté občerstvení, hrála hudba k tanci i poslechu.více »
 

Grilování

V DZR Tuchlovice jsme se loučili s létem. Pro klienty bylo uspořádané grilování na zahradě s poslechem hudby.více »
 

Keramika

V DZR Tuchlovice s našimi klienty pravidelně vyrábíme keramiku, tentokrát na téma podzim. Výrobky budou krásným dárkem pro rodiny a přátele, kteří přijdou na návštěvu.více »
 

Den otevřených dveří

Rádi bychom Vás pozvali na den otevřených dveří, který bude probíhat v rámci akce "Týden sociálních služeb ČR", pořádanou Asociací poskytovatelů sociálních služeb České Republiky. Naše zařízení Senior Home Tuchlovice, se akce zúčastní formou "Dne otevřených dveří" který bude probíhat v pátek 7. 10. 2016 (od 9h- 15h).více »
 

Kiwanis Club Golden Prag věnoval našim klientům 120 kusů dek :-)

Kiwanis Club Golden Prag ("Pomáháme. Rádi.") věnoval do našeho zařízení Senior Home Tuchlovice pro zdejší klienty 120 kusů dek, které přivezli a předali členové klubu Lenka a Miloš Maryškovi.více »
 

K dispozici nové přístroje CPR a INR

V našem zařízení Senior Home Tuchlovice máme od 9.6.2016 k dispozici přístroj na měření hodnot CRP a INR. Metoda vyšetření je rychlá, spolehlivá a prakticky bezbolestná, stačí kapka krve z prstu klienta a naše lékařka tak může okamžitě řešit zdravotní stav klienta. Tímto děkujeme za spolupráci lékařské společnosti G8 Open, s.r.více »
 

Pálení čarodejnic

I u nás se držíme tradic a pálili jsme čarodějnici :-). K tomu patří i grilování a dobré pití :-)více »
 

Country den s živou hudbou

Pro naše klienty v DZR Tuchlovice jsme uspořádali Country den s živou kapelou. Akce se zúčastnili i některé rodiny. Pro velký úspěch budeme akci v brzké době opakovat :-)více »
 

Den otevřených dveří - pátek 9. 10. 2015

Dovolujeme si Vás pozvat v rámci VII. Týdne sociálních služeb ČR vyhlášeného Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstva práce a sociálních věcí na: Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 9. 10. 2015 od 10:00 do 15:00.více »
 

Léčba infračervenou lampou

Nově umožňujeme všem klientům, kteří mají zájem, terapii infračerveným zářením, které proniká hluboko do pokožky. Ve svalech a tkáních se záření mění na velmi intenzivní a účinné teplo, které podporuje prokrvování a tím i proces uzdravování.více »
 

Hledáme registrovanou zdravotní sestru

Do našeho domova přijmeme registrovanou zdravotní sestru na plný či částečný úvazek. Pouze denní směny - 12 ti hodinové. Velmi dobré finanční ohodnocení, příjemný kolektiv i pracovní prostředí. Nástup možný kdykoliv od ledna 2015. Pro více informací kontaktujte vedoucí sociálního a zdravotního úseku: jana.více »
 

Vánoční přání

Za celý tým společnosti Senior Home s.r.o. přejeme příjemné prožití vánočních svátků. Do nového roku mnoho zdaví, úspěchů a pohody v soukromém i pracovním životě.více »
 

Den otevřených dveří 10.10.2014 v 10:00

Srdečně zveme na den otevřených dveří, který se uskuteční 10.10.2014 od 10:00 do 15:00, v rámci Týdne sociálních služeb. Bude možné si prohlédnout zařízení, nahlédnout do všedních dnů našich uživatelů a udělat si tak představu o fungování našeho zařízení. Budeme se těšit na setkání.více »
 

Středočeský folklórní festival a Tuchlovická pouť

Tak jako každý rok, první víkend v květnu se uskuteční již tradiční Tuchlovická pouť spojená s folklórním festivalem. Program je velmi bohatý a každý návštěvník si určitě přijde na své. Podrobný program a více informací naleznete zde: ww.tuchlovickapout.cz Těšíme se, že se s Vámi setkáme.více »
 

Zaměstnání u nás

V současné době obsazujeme pozici pracovníka v sociálních službách: Přijmeme pracovníka v sociálních službách na pozici pečovatel. Požadujeme: Vzdělání v oblasti sociální péče nebo alespoň rekvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách. Dvousměnný provoz - denní/noční.více »
 

I k nám dorazil Mikuláš s andělem a čertem :-)

5.12.2013 nás navštívil Mikuláš za doprovodu čerta a anděla. Návštěva naše uživatele moc potěšila a navíc dostali od Mikuláše balíček s ovocem a sladkostmi.více »
 

Rady, na co si dát pozor při hledání vhodného zařízení

Abychom přispěli k lepší informovanosti zájemců o službu, rozhodli jsme se zveřejnit několik informací, abyste věděli, kdy si dát pozor při výběru vhodného zařízení, když chcete umístit svého blízkého.více »
 

Rehabilitace pro uživatele

Začátkem října jsme zahájili rehabilitaci pro naše uživatele. Rehabilitace je hrazena formou fakultativní služby za 250Kč/40 min. Profesionální fyzioterapeutka s uživateli pracuje různými způsoby, trénuje s nimi chůzi po schodech nebo v terénu, kondiční nebo balanční cvičení, snaží se měnit stereotyp chůze apod.více »
 

Canisterapie v Domově

Přinášíme pár snímků z probíhající Canisterapie :-)více »
 

Spolupráce s panem Mgr. Karlem Kunzlem z Římskokatolické farnosti Smečno

Včera, 31.10.2013 se uskutečnilo první setkání s panem farářem, Mgr. Karlem Kunzlem a našimi uživateli. Atmosféra setkání byla naprosto úžasná, uživatelé se společně pomodlili, popovídali si s panem farářem. Domluvili jsme se, že se budeme pravidelně scházet u nás v Domově na mši svatou vždy poslední čtvrtek v měsíci.více »
 

Pečení buřtů v zahradě

Na 1.10.2013 připadal mezinárodní den seniorů. Rozhodli jsme se ho oslavit společným opékáním buřtů. Počasí nám přálo, buřty byly naprosto vynikající a úsměvy na tvářích našich seniorů nám byly odměnou.více »
 

Jsme členy Asociace poskytovatelů sociálních služeb

Oznamujeme, že jsme se 16.9.2013 stali členy Asociace poskytovatelů sociálních služeb České Republiky. V budoucnu chceme "bojovat" o značku kvality. Děkujeme všem, kteří nám fandí.více »
 

Zavedli jsme jmenovky pro zaměstnance

Na základě informací a podnětů od rodinných příslušníků jsme zavedli jmenovky pro všechny zaměstnance, na nichž naleznete jméno a pozici v zařízení. Děkujeme za Vaše podněty.více »
 

Káva či čaj k dispozici v hale

Pro uživatele i pro rodinné příslušníky je v hale zařízení k dispozici káva nebo čaj. Veškeré potřebné ingredience a hrnečky naleznete za barovým pultem vedle herny.více »
 

Spustili jsme nové webové stránky!

4.6.2013 jsme spustili nové webové stránky. Jak se Vám líbí? Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy, případně pokud Vám něco na našich nových stránkách chybí, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: socialni.pracovnik@senior-home.cz. Budeme se těšit na Vaše reakce.více »
 

Poslední volná místa

Máme volná místa pro nové uživatele. Jsme schopni přijímat rychle, dle individuálních potřeb žadatele a rodiny. V případě zájmu o přijetí do zařízení Senior Home, s.r.o.více »
 

Canisterapie aneb terapie pomocí pejsků

Od 10. 4. 2012 jsme začali poskytovat Canisterapii. Canisterapie má vliv na psychologickou a sociálně-integrační stránku člověka. Vliv je tedy zásadně dvojí – psychosociální a fyziorehabilitační. Canisterapeut může psem aktivovat myšlení, paměť, komunikaci, učení se (mluvenou řeč, neverbální projevy atd.více »