Senior Home Telč

 • Folklor v máji v našem DZR v Telči

  Jednou z velmi hezkých akcí, kterou jsme s našimi klienty navštívili, byl „Folklor v máji“ – setkání folklorních souborů, kácení máje a řemeslný trh na kouzelném renesančním náměstí v Telči. Klienti si užili nejen krásnou hudbu a tance, ale také si dali něco dobrého na zub v oblíbené kavárně.

  Přečtěte si více


 • Ohlédnutí za velikonoční pomlázkou v našem DRZ v Telči

  Oslava jarních svátků se v našem domově nesla v duchu tradic, které se s Velikonocemi pojí. Před Velikonocemi ženy obarvily vajíčka a připravily pro koledníky výslužky. Muži si z vrbového proutí upletli pomlázky a na Velikonoční pondělí všechny přítomné ženy řádně vyšlehali, aby jim předali z mladých proutků zdraví, sílu a krásu.

  Přečtěte si více


 • Naši klienti na velikonočních trzích v Panském dvoře

  Poslední březnovou sobotu se v Telči v Panském dvoře konaly krásné velikonoční trhy. Dopoledne jsme tedy s klienty vyrazili užít si jarní a velikonoční náladu, obhlédnout zajímavé dekorace (možná i načerpat inspiraci), udělat si radost nějakou drobností či něčím dobrým na zub a poslechnout si vystoupení žáků ze ZUŠ Telč. Jsme rádi, že se takovéto […]

  Přečtěte si více


 • Vítání jara v našem DZR v Telči

  S prvními slunečními paprsky jsme dostali chuť se pustit do jarního a velikonočního tvoření, a tak si povětšinou z přírodních materiálů vykrášlujeme náš domov – barevné vaječné skořápky, věnečky na dveře, slaměné slepice, vlněná kuřátka apod. A samozřejmě nás to táhne i ven na procházku. A protože v zámeckém parku krásně kvetou bledule, nesmíme si […]

  Přečtěte si více


 • MDŽ v našem DZR v Telči

  8. března již tradičně patří ženám a ani my v našem domově jsme nezapomněli je trochu rozmazlovat – milým přáním a květinou. Je krásné sledovat, jak i drobná květina každé ženě na tváři vykouzlí úsměv a s tím i spoustu vzpomínek s květinami spojenými (MDŽ, oslavy narozenin, zahradničení…). A abychom si tento významný den udělali […]

  Přečtěte si více


 • Masopust v našem DZR v Telči

  Poslední tři dny, tedy o masopustní neděli, v pondělí a úterý, které jsou zvány ostatky, končiny, fašank či přímo masopust, se konají různé rituální zvyky, průvod masek, scénické výstupy, které končí taneční zábavou. I v našem domově jsme si na poslední masopustní úterý uspořádali sraz v různých maskách (často vlastní výroby) a došlo i na […]

  Přečtěte si více


 • Hudební návštěva v našem DZR v Telči

  V polovině února za námi do domova přišel pan Řehoř. Díky němu a jeho umu hry na harmoniku, jsme strávili moc hezké odpoledne u poslechu a zpěvu písní především z jižních Čech. Někteří z klientů si s panem Řehořem zavzpomínali na společná setkání po různých zábavách a hudebních večerech. Těchto hudebních návštěv si moc ceníme […]

  Přečtěte si více


 • Trénování pozornosti v našem DZR v Telči

  Jednou z aktivit, kterou pravidelně zařazujeme do našeho programu je trénování paměti a pozornosti. Tentokrát jsme si zahráli hru dobble, přiřazovali plastové šrouby a matky dle barev a také zkoušeli doplnit různá rčení a přísloví na papíře.

  Přečtěte si více


 • Buchta ke kávě v našem DZR v Telči

  Několik klientek se rozhodlo, že by chtěly ostatním připravit k odpolední svačině sladký moučník. Zvolily s lektorkami „prošívanou“ buchtu s tvarohem. Aby se dostalo na všechny, připravily buchtu hned z více dávek. A jak je vidět na fotce, buchta se povedla a všichni si na ní moc pochutnali.

  Přečtěte si více


 • Canisterapie v našem DZR v Telči

  V lednu jsme si opět v našem domově užili psího kamaráda Genjiho. Je milé pozorovat, jak dotek se psem dělá většině klientů dobře – a je to poznat nejen na jejich úsměvech. Za finanční podporu pravidelných canisterapií vděčíme projektu Ježíškova vnoučata Českého rozhlasu. Děkujeme.

  Přečtěte si více


PORADENSTVÍ

V případě potřeby kontaktujte naší sociální pracovnici:

E-mail: telc.socialni@senior-home.cz
Telefon: +420 773 833 238

LÉKAŘSKÁ PÉČE

Lékařská péče je poskytována s ohledem na individuální potřeby klientů. Lékařskou péči zajišťuje smluvní praktický lékař a psychiatr. Lékaři navštěvují domov pravidelně.

UBYTOVÁNÍ

Klienti jsou ubytováni na dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, které si po dohodě se zařízením mohou vybavit vlastním nábytkem, televizí apod. K dispozici jsou samozřejmě bezbariérové koupelny. V zařízení je umožněno společné ubytování partnerským dvojicím.

Sídla společností:

Senior Home, s.r.o.
U Plynárny 1455/70
Praha 10 – Michle
101 00
IČ: 24809730
DIČ: CZ24809730

Senior Home Servis, s.r.o.
Kloboučnická 1735/26
Praha 4 – Nusle
140 00
IČ: 17727618
DIČ: CZ17727618

Kanceláře společnosti:
Senior Home, s.r.o.
Na šejdru 249/6c
Praha 4 – Libuš
142 00

Domovy pro seniory a osoby s diagnózou Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby

Poskytujeme pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu stařecké demence nebo Parkinsonovy choroby, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Poskytujeme celoroční sociální službu pro 142 klientů v obci Tuchlovice (okr. Kladno) a pro 56 klientů ve městě Telč. Výhodou našich zařízení je, že umožňujeme bydlení, stravování, zprostředkování lékařské péče, sociální službu, individuální péči a aktivní využití volného času nejen pro jednotlivce, ale i pro partnerské dvojice. Klienti mají k dispozici širokou škálu volnočasových aktivit po celý den.

Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR od 16. 9. 2013.